W okresie od lutego do czerwca 2026 r. uczniowie klasy 4 z PSP w Olszance brali udział w zajęciach na krytej pływalni w Brzegu. Realizacja zajęć umożliwiła zdobycie umiejętności pływania 23 uczniom. Udział w zajęciach prowadzonych przez instruktora pływania i nauczyciela wychowania fizycznego p. Stanisława Smugorzewskiego przyczynił się do wzrostu bezpieczeństwa młodych adeptów pływania poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk oraz zagrożeń i sposobów ich zapobiegania, a także do rozważnego i aktywnego spędzania wolnego czasu – wyboru właściwych form jego zagospodarowania, utrwalania nawyków prozdrowotnych, poprawy kondycji i podniesienia ogólnej sprawności fizycznej uczniów, integracji społecznej, rozwoju sportowych talentów. Czas spędzony na basenie był realizacją zajęć profilaktyki zdrowotnej, zapobieganiem wadom postawy i skrzywień kręgosłupa, promocją bezpiecznego zachowania się w wodzie.
Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Olszance za współfinansowanie zajęć na krytej pływalni. Na zakończenie szkolenia przeprowadzono sprawdzian potwierdzający opanowanie podstawowych umiejętności pływackich. Sprawdzian wypadł bardzo dobrze. Wszyscy uczniowie zdali go na ocenę bardzo dobrą i celującą.
Tekst i zdjęcia: Stanisław Smugorzewski

