10 czerwca 2026 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Brzegu, po raz 16 zagościli uczestnicy Królewskiego Konkursu Historycznego pt. „Blaski i cienie II Rzeczypospolitej”. Organizatorem konkursu był nauczyciel historii pan Wojciech Wolak. Było to dosyć ważne wydarzenie w związku z 100 rocznicą przewrotu majowego, a problematyka konkursu dotyczyła historii II Rzeczypospolitej. Był to wyjątkowy moment w historii naszego państwa, które po majowych wydarzeniach stało się państwem rządzonym w sposób autorytarny.
W konkursie wzięli udział uczniowie z brzeskich podstawówek oraz ze Skarbimierza i Olszanki.
Z naszej szkoły wystartowała jedna uczennica kl. 6 a Aleksandra Górska, która zajęła I miejsce.
Gratulujemy! To wspaniałe wyróżnienie jest dowodem głębokiej wiedzy historycznej, zaangażowania i pasji do odkrywania tajemnic przeszłości. Życzymy dalszych sukcesów naukowych i nieustającej fascynacji historią.
Do zobaczenia za rok!

